לוגו  

main fish

מוצרים מומלצים לדגי נוי

תפריט מאמרים


 

מספר תמונות של דגים מהמשפחה:

גופי-

stock-photo-6480221-five-colourful-guppies-.jpg

פלאטי-

big31423.jpg

מולי בלון-

721f09f424c997825e47fb62f048adeb.jpg

 

הנקבה מטילה ביצים בתוך כיס מיוחד הנמצא בגופה והזכר מפרה אותם בעזרת צינור קטן הנמצא בגופו ונקרא גנופודיום.

וכאשר הביצים בוקעות בכיס הנקבה הדגיגים יוצאים לחפש את מזונם באופן עצמאי ומחפשים מסתור משאר שוכני האקווריום וכן גם מהוריהם. הדגיגים מקבלים את צבעם בגיל חודש עד 6 שבועות בהתאם לערכי המים ואיכות המזון וכמו כן להתארך כאשר ערכי המים ירודים ואיכות המזון לא גבוה. הדגיגים מגיעים לבגרות מינית בגיל 3 עד 4 שבועות ורצוי לשכן 3 נקבות על זכר.

 

את המשריצי חיים יש לגדל באקווריום עם הרבה מקומות מסתור, לרב משתמשים בצמחים חיים שתורמים גם לאיכות המים ומטהרים אותם חלקית מרעלים הנוצרים על ידי הרפש אותו מייצרים הדגים תהליך הנקרא מחזור החנקן. משריצי החיים הינם משפחה מיוחדת הקלה מאוד לגידול וניתן לגדל אותם בנפחים שונים אך יש לזכור שדג בצנצנת זה לא דרך גידול של שום דג לא במשפחה זו ולא בכלל.

משפחה זו כוללת את הסייפן, מולי, גמבוזיה, פלטי, גופי ועוד, חלקם מוכרים בקרב חובבים וחלקם פחות.

 

יש לזכור כי משריצי החיים הם דגי להקה ויש לשכנם בלהקה המכילה לפחות 6 פריטים, ככל שיהיו יותר משריצים מאותו זן כך תפחת התוקפנות אחד כלפי השני.

יש לזכור כי חלק מהדגים ישמחו למים מליחים וחלקם האחר למים מתוקים, כל דג במשפחה זו שונה מהאחר אך גם דומה מאוד ולכן תמיד חשוב לקרוא על הדגים לפני שאנו מביאים אותם אלינו לאקווריום ולבחון:

האם הם מתאימים לאוכלוסיה שלנו?
האם התנאים באקווריום שלנו תואם לתנאים באזור הגאוגרפי מהם הגיעו?
האם הטמפ׳, החומציות וסוג המים קשים/רכים שיש אצלנו כרגע מתאימים להם?
האם סוג המצע חשוב להם ?

יש להתאים לכל דג את התנאים האופטימליים לפעמים אפילו נאלץ לוותר על גידול דג מסויים כיוון שהתנאים אותם דורש שונים מהתנאים שיש לנו או שונים מהתנאים אותם הדגים שברשותנו דורשים.

אני מאחלת בהצלחה לכל החובבים הגולשים באתר ....