לוגו  

main fish

אבונפחא טקיפוגו

דג האבונפחא טקיפוגו מגיע מסין, מנהרות מים מליחים. דג האבונפחא הטוקיפוגו גדל לגודל 15 ס"מ והתנהגותו תוקפנית. במיוחד דג זה נמכר כדג מים מתוקים, אך במים מתוקים הוא יסבול וימות די מהר בהשווא לכל אבונפחא אחרת. לעומת שאר האבונפחאות, אבונפחאת הטוקיפוגו תוקפנית מאוד ותהיה יותר תוקפנית כלפי כל דבר.

משפחה: נפוחתיים
שם מדעי: ocellatus Takifugu
שם לועזי: Takifugo puffer
אזור מחייה גאוגרפי: סין
גודל סופי: 15 ס"מ
קושי גידול: למנוסים בלבד
נפח מינימלי: 90 ליטר לפחות
מזג והתנהגות: תוקפני ביותר
טווח טמפ׳ C°: 23-24 מעלות צלזיוס
טווח חומציות pH: 8.5 - 7
טווח קשיות Gh: עד 10
טווח מליחות: 1.010-1.018
תנאים וצרכים באקווריום: האבונפחא טוקיפוגו גדלה לגודל של כ- 15 ס"מ וצורכת מיכל של כ- 90 ליטר לפחות בגלל רמת תוקפנותה. יש לדר המון מקומות מסתור באקווריום שיעשו על ידי שימו בגזעים, סלעים צמחים, מנהרות וכדומה, ניתן גם לבנות מסלעה לצורך זה. כמו כן להמליח את המים עד למליחות הרצויה (1.010 עד 1.018)
אופי ושותפים באקווריום: בגלל רמת המליחות הגבוהה בה היא חיה יש המשלבים אותה באקווריומי מים מלוחים (אקווריומי מרינה), ניתן לשלבה או במרינה או באקווריום יעודי משלה. ניתן לשלבה עם בני מינה. כל שילוב שיעשה עם דגים קטנים ממנה ייגמר במוות של הדגים הקטנים, דגים גדולים ממנה ייתקפו, או יהיו מלחמות עד מוות, לא מומלץ במיוחד לשלבה עם עוד דגים שאינם בני מינה.
תזונה: האבונפחא טוקיפוגו ניזונה מאוכל בשרי חי. ניתן להאכילה בשניצל, בשר בקר, שרימפסים, סרטנים, דגים, תולעים, ארמטיה ומזונות חיים דומים. יש להאכילה פעם לפחות בשבוע בחלזונות למטרת שיוף שיניה.
זיהוי בין המינים: לא ניתן לזהות בין המינים.
רבייה: רבייה אינה אפשרית באקווריום הביתי.
שכיחות בחנויות: נדיר בהחלט

לחץ כאן בכדי לשאול בפורום !

במקרה של טעות או דג חסר- לחץ כאן !